Pletenie z novín

V utorok poobede 30.04.2013 sa skupinka malých detí ŠKD nevedela dočkať ďalšej tvorivej dielne. Na tento deň bolo pre nich pripravené pletenie srdiečka zo starého novinového  papiera. Vďaka ochote pani Sirokovej  a jej trpezlivému usmerňovaniu pri  práci,  deti  mohli vyrobiť darček pre svoje mamičky. Šúľanie ruličiek vyzerá ako jednoduchá záležitosť, ale asi málokomu sa ich podarí na prvýkrát ušúľať ukážkovo. Preto ich naša lektorka spolu so šikovnými dcérkami  Simonkou a Barborkou v predstihu vytvorili a namaľovali. Stačilo ich už iba rozdať a deti sa s chuťou pustili do práce. Najprv pomocou ohybného drôtika vytvorili tvar srdiečka, potom ho preplietali rôznymi smermi. A tak šikovné ruky našich detí nesklamali, a preto sa mohli tešiť z vlastnoručne vytvoreného výrobku.

Teta Svetlana, ďakujeme, že sme spoločne dokázali vyrobiť srdiečka pre naše najdrahšie mamičky.


Fotogaléria

/album/pletenie-z-novin/a4-jpg2/

—————

/album/pletenie-z-novin/a5-jpg2/

—————

/album/pletenie-z-novin/a8-jpg/

—————

/album/pletenie-z-novin/a12-jpg/

—————

—————


Tehlička pre deti ulice

LEN MÁLO STAČÍ......ABY SI ZMENIL SVET.....PRE NIEKOHO

V rámci tohto projektu sme sa deťom snažili priblížiť život chudobných deti na ulici v afrických krajinách. Deti za splnené úlohy (Ochota darovať, upratanie okolia školy, výroba hračky pre kamaráta ...) si symbolicky lepia tehličky, základy budovy novej nemocnice. Porozprávali sme sa aj o tom, ako by sme im mohli pomôcť. Zorganizujeme zbierku Koláčik pre deti ulice. Dievčatá z krúžku Malý kuchárik už napiekli chutné koláčiky, ktoré budú počas prestávok ponúkať spolužiakom. Výťažok z predaja poputuje na zbierku Tehlička pre deti ulice.


Fotogaléria

/album/tehlicka-pre-deti-z-ulice/dsc08095-jpg/

—————

/album/tehlicka-pre-deti-z-ulice/dsc08110-jpg/

—————

/album/tehlicka-pre-deti-z-ulice/dsc08187-jpg/

—————

/album/tehlicka-pre-deti-z-ulice/dsc08184-jpg/

—————

—————


O psíčkovi a mačičke

Dňa 17.apríla sa  naše deti premiestnili do  koncertnej sály ZUŠ, kde si pozreli literárno-dramatické vystúpenia rovesníkov. Tí im najprv zahrali veršovanú rozprávku O hlúpom myšatku. Potom sa už na javisku objavili veselí kamaráti – psíček a mačička. Počas predstavenia deti spolu s hlavnými postavičkami “napiekli tortu, upratovali ich domček, prali….” a dobre sa pritom zabavili.


 

Jarné upratovanie

Naše deti majú radi aktivity typu „ upratovanie školského dvora“ . Tentoraz ich šikovne pršteky zbavili areál od odpadkov, ktorí tam bezohľadnici zanechali. Vyzbierali aj suché konáriky, šišky, kamene a vytvorili z nich veľmi pekné obrázky.


Fotogaléria

/album/fotogaleria/dsc08148-jpg/

—————

/album/fotogaleria/dsc08150-jpg/

—————

/album/fotogaleria/dsc08189-jpg/

—————

—————