Modná novinová prehliadka

/album/modna-novinova-prehliadka/dsc09143-jpg/

—————

/album/modna-novinova-prehliadka/dsc09170-jpg/

—————

—————


Z ríše rozprávok - výsledky okresnej sútaže

2. miesto - Viktória Slivovičová, 2.AZ

4. miesto - Petra Pasztorová,2.AZ

4. miesto - Natália Dičková,1.AZ


Jazda zručnosti ...

Už tradične neodmysliteľnou súčasťou májových dni je v našom ŠKD súťaž Dopravné relly. Pre deti z 1.-2. ročníka sme pripravili trať na jazdu zručnosti na kolobežke. Staršie deti  si mohli svoje schopnosti a zručnosti vyskúšať v jazde zručnosti na bicykli. Plnili rôzne  disciplíny ako slalom, prejazd cez zúžený priestor, brzdenie.... Okrem toho museli preukázať teoretické znalosti z pravidiel cestnej bezpečnosti a určovali dopravné značky.

Zajazdiť bez trestných bodov sa podarilo:

Anežke Tatarovej, Filipovi Štefančinovi, Emme Miňovej, Petrovi Gajdošovi, Michaele Skirkovej, Natálii Oreničovej, Kristánovi Haníkovi, Viliamovi Vasilenkovi.


Fotogaléria

/album/fotogaleria3/dsc08859-jpg/

—————

/album/fotogaleria3/dsc08826-jpg/

—————

/album/fotogaleria3/dsc08834-jpg/

—————

/album/fotogaleria3/dsc08877-jpg/

—————

—————


V krajine remesiel

Súťažná prehliadka remeselnej tvorby detí potrvá v termíne od 13.mája 2013 do 31. mája 2013 v priestoroch POS vo Svidníku. Do súťažného žánru Veci, čo nevedia všetci boli zaslané práce Barbory Sirokovej, Diany Feckaninovej a Natálie Oreničovej.


Deň matiek


     Aj v tomto školskom roku si žiaci Spojenej školy pripomenuli sviatok -  Deň matiek. Vyznanie svojim mamám, babičkám, ale aj krstným mamám vyjadrili žiaci kultúrnym vystúpením.

     Príchod krásneho sviatku sa niesol v znamení veľkých príprav a skúšok. To naši žiaci, spolu so  svojimi pedagógmi, pripravovali darčeky a program pre svoje mamičky. Každý chcel prispieť svojou troškou do veľkej kytice vďaky uvitej z piesní, básní a tancov.  Srdiečkami a kvetmi vyzdobené javisko už čakalo len na svojich divákov a príchodom našich účinkujúcich sa rozhýrilo farbami a pestrosťou. Striedali sa recitátori, speváci, tanečníci, hudobníci, ba dokonca aj malí herci v dramatickom vystúpení.

    Každá mamička odchádzala s darčekom od svojho dieťaťa a s hrejivým pocitom, že je pre neho jediná na svete. Po  skončení slávnosti bola v salóniku Spojenej školy pripravená mini recepcia s chutnými koláčikmi.


Fotogaléria

/album/fotogaleria2/a1-jpg2/

—————

/album/fotogaleria2/a2-jpg2/

—————

/album/fotogaleria2/a3-jpg3/

—————

—————


Tvoriť môže každý z nás

Tvorivosť, šikovnosť, ochota, inšpirácia a mnoho iných vlastností je potrebných k tomu, aby  mohli naše deti ŠKD spoločne s integrovanými deťmi z občianskeho združenia  KAMIL vytvoriť pekné darčeky pre svoje mamičky. Cyklus integrovaných tvorivých dielní  sme zavŕšili 2. mája 2013 už štvrtým spoločným stretnutím, ktorý sa niesol v duchu atmosféry blížiaceho sa sviatku. Deti najviac fascinovali malé polystyrénové srdiečka,  ktoré zdobili  rôznymi ornamentmi zlatými fixami. Vytvárali  aj obrázky z lekárskych paličiek a zdobili ich servítkovou technikou. Niektorí si vyskúšali "servítkovanie" obrázkov na doštičke. Deti táto aktivita veľmi nadchla a dokázali vytvoriť veľmi pekné výrobky. Nakoniec zostala  pre nich už len milá povinnosť -  odovzdať svojim mamám darček a poďakovať im za ich lásku a starostlivosť. Spoločné veľké ďakujem patrí aj Kamilkovej mamičke za spoluprácu pri príprave stretnutí.


Fotogaléria

/album/fotogaleria1/a3-jpg2/

—————

/album/fotogaleria1/dsc08444-jpg/

—————

/album/fotogaleria1/dsc08442-jpg/

—————

/album/fotogaleria1/a4-jpg3/

—————

—————